Zimowy Maraton Szachowy

27 stycznia 2019

Początek ferii był bardzo pracowity dla jednego z naszych młodych zawodników. Igor Michalski, po dłuższej przerwie pojechał na kolejny turniej. Zimowy Maraton Szachowy, organizowany przez UKS ZSO Włoszakowice to trzydniowe zawody, w których brało udział około 50-cioro zawodników różnych kategorii.
Pierwszego dnia zmagań Igor rozegrał 6 partii zdobywając 2,5 punktu i IV kategorię szachową. Drugiego dnia natomiast w turnieju szachów szybkich rozegrał 7 partii zdobywając 3 punkty.
Gratulujemy Igorowi osiągnięć! Trzeba jednak zaznaczyć, że nie tylko wygrana czy wyższa kategoria młodego zawodnika to powód do radości. Sama gra w szachy oraz uczestnictwo w turniejach niosą ze sobą wartości, których nie sposób przecenić. Każda rozegrana partia jest okazją do poznania siebie, swoich emocji, reakcji. Dzięki szachom Igor i inni młodzi adepci tej królewskiej gry uczą się radzić sobie ze stresem, poznają smak zwycięstwa i gorycz porażki, mierzą się z własnymi słabościami. Wszystkie wyniesione z szachowych zmagań umiejętności mają wyjątkową wartość, bo kształtują charakter młodego człowieka i bez wątpienia przydadzą się nie tylko podczas turniejów. Tego chyba Igorowi należy gratulować przede wszystkim, choć nie zaszkodzi życzyć też kolejnych sukcesów.