Ziemowit Skorupiński zwycięzcą Grand Prix Juniorów Hetmana Wschowa!

18 czerwca 2024

Ziemowit Skorupiński wygrał Grand Prix Juniorów Hetmana Wschowa!

Drugie miejsce zajął Witold Zielinowski, a trzecie Franciszek Skorupiński!

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom. Leonowi Golińskiemu – za walkę o podium do ostatniej partii, Magdalenie Gancarz – za to, że jako jedyna dziewczynka podjęła walkę z chłopakami, Franciszkowi Bazylewiczowi – za spokój jaki widać w jego grze, Maciejowi Sysowi i Janowi Bazylewiczowi – za systematyczność, Wiktorowi Rybackiemu i Kacprowi Korzanowi – za pasję do gry i wszystkim razem za postępy jakie czynią z tygodnia na tydzień.

Pierwsza trójka dostała puchary, a wszyscy uczestnicy dostali dyplomy, nagrody i słodycze.

W turnieju nr 8 rozegranym w poniedziałek 17. czerwca w CKiR walka toczyła się zarówno o zwycięstwo w całym cyklu jak i miejsce na podium. Ostatecznie nie doszło już do przetasowań w tabeli, choć czwarty ostatecznie Leon Goliński był o włos od podium. Ostatecznie o trzecim miejscu zadecydował lepszy wynik Franciszka w turnieju nr 5.
Link do wyników turnieju nr 8

Cały cykl okazał się strzałem w dziesiątkę, rywalizacja w cyklu turniejów bardzo spodobała się młodym zawodnikom i na jesieni z pewnością zorganizujemy podobne wydarzenie. Zawody profesjonalnie prowadził uczestnik niezliczonej liczby turniejów – Janusz Trusewicz, sędziował zawody licencjonowany sędzia II klasy Polskiego Związku Szachowego – Grzegorz Świgoń. Dla młodych szachistów był to świetny szlif i obycie z atmosferą turniejową.

Słowa podziękowania należą się seniorom naszego klubu: wspomnianym Januszowi Trusewiczowi, Grzegorzowi Świgoniowi oraz Andrzejowi Czyżowi i Arturowi Pilarowskiemu za ufundowanie nagród.

Klasyfikacja końcowa: