Merseburg 2015 r.

5 czerwca 2015

W  ostatnich dnia maja 2015r.Klub Szachowy Hetman  działający prz CKiR Wschowa gościł zawodników z zaprzyjaźnionego klubu niemieckiego  Schachverien Merseburg. Goście zakwaterowani byli w ośrodku „Magda” w Brennie.

W czwartek,28 maja 2015r., po kolacji odbył się turniej błyskawiczny. Zawodnicy grali na dystansie 11 Pomimo usilnych starań szachistów z Merseburga, kapitan Hetmana i główny organizator całego wydarzenia z ramienia naszej sekcji, Janusz Trusewicz, nie dał najmniejszych szans swoim rywalom, zapewniając sobie zwycięstwo na rundę przed zakończeniem turnieju.

W piątek odbył się mecz piłki nożnej  Wschowa- Merseburg na orliku przy Szkole Podstawowej nr1 , który zakończył się wygraną gości 15:4. Po meczu rozegrana została dodatkowa seria rzutów karnych, która zakończyła remisowym rezultatem 12-12.

Po pysznym obiedzie  w kawiarni Tymf  odbył się turniej kloca- szachów dostawianych drużynowych, który skończył się wygraną drużyny ze  Wschowy. W składzie Janusz Trusewicz ,Grzegorz Ograbek

Sobota, 30. maja, była wyjątkowym dniem dla wschowskich szachów jako, że właśnie w tym dniu miał miejsce VII Międzynarodowy Turniej Szachowy. Majowa rywalizacja szachowa we Wschowie trwale zapisała się w kalendarzu imprez szachowych oraz stale przyciąga najsilniejszych zawodników w regionie i nie tylko. Tym razem turniej uświetnił swoją obecnością arcymistrz międzynarodowy Łukasz Cyborowski i  , który swoją postawą potwierdzili zarówno swoją klasę w wymiarze sportowym (zajmując  pierwsze  miejsce w zawodach), jak i zwyczajnie ludzkim. Turniej przebiegał w niezwykle przyjaznej sportowej atmosferze oraz odznaczał się znaczną ilością niespodziewanych wyników   , na drugim miejscu był Piotr Jagodziński  KSz Wieża Pęgów,  trzecie miejsce zajął Dirk Wildenrath  z SV Merseburg.  a szóste Grzegorz Ograbek  z naszego klubu

Najlepiej grającym zawodnikiem z Niemiec był Dirk Wilderath .

Najlepiej grającą kobietą była Lidia Kędzierska z UKS ZSO Włoszakowice.

Wśród młodzieży do lat 18  najlepiej zagrał Oskar Wołoch  z  ŻKSZ Żary.

Wśród seniorów – kategoria powyżej 65lat, najlepszym okazał się Edward Zahorski  z MOK Budoprojekt Głogów.

Ze względu na  ranking Fide w poszczególnych kategoriach najlepiej zagrali:

-ranking do 2000    Grzegorz Nun  z  KSZ Odrodzenie  Kożuchów,

-ranking do 1800  Krzysztof  Mądrawski z   ŻKSZ  Żary,

linki do stron turnieju. http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_3384/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_2124/