Merseburg 2007 r.

9 czerwca 2007

W dniach 31.05-03.062007 we Wschowie przebywała delegacja szachistów z Merseburga .W pierwszym dniu pobytu rozegraliśmy w Brennie turniej szachów błyskawicznych w którym zwyciężył nasz kolega Janusz Trusewicz drugie miejsce zajął Tomas Hartung, a trzecie Grzegorz Ograbek.
W piątek goście zwiedzali okolice oraz spędzili miłe popołudnie w gospodarstwie agroturystycznym państwa Murek w Górsku W sobotę tradycyjnie już w Gimnazjum nr 2 we Wschowie odbył się otwarty turniej szachów aktywnych .W zawodach wzięło udział 64 zawodników z całej Polski oraz Ukrainy i Niemiec, w tym juniorów Po jedenastu rundach okazało się ,że po laur zwycięstwa sięgnął mistrz FIDE Jerzy Kot z Wrocławia .Oprócz nagród za pięć pierwszych miejsc Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy we Wschowie ufundował dodatkowe nagrody w następujących kategoriach: puchary dla najlepszego zawodnika z Merseburga- okazał się nim Joerg Hettstedt oraz dla najlepszego juniora ze Wschowy, zdobył go nasz młody kolega klubowy Paweł Jemielewski .Nagroda dla najlepszego zawodnika Hetmana przypadła tym razem Grzegorzowi Ograbkowi.
Wizytę niemieckich szachistów zakończył mecz rozegrany na dwunastu szachownicach Wschowa-Merseburg .Tym razem okazaliśmy się lepsi, ponieważ wygraliśmy 6,5-5,5. Ponizej tabele oraz galeria