Hetman czwarty w województwie!

23 maja 2016

W niedzielę, 22 maja 2016 odbył się finał III Ligi Seniorów województwa lubuskiego. Hetman Wschowa działający przy CKiR we Wschowie, po uzyskaniu dobrych wyników w fazie klasyfikacyjnej, gdzie mierzył siły z klubami z Żar, Małomic, Kożuchowa czy Nowogrodu Bobrzańskiego, uzyskał wystarczającą ilość punktów, by tym razem zawalczyć o mistrzostwo województwa. Najlepsze lubuskie drużyny zjechały się do Drzonkowa.

W pierwszej rundzie Hetman zmierzył się z zawodnikami KSz. Stilon Gorzów Wlkp. Arkadiusz Klonowski w ładnym stylu zremisował na pierwszej szachownicy z silnym zawodnikiem o wyższym rankingu, po czym na czwartej szachownicy Paweł Radzijewski uzyskał punkt po kombinacji precyzyjnych posunięć, okraszonej miłym dla oka matem. Niestety na drugiej desce Hetman Wschowa stracił punkt, a aktualny wynik 1,5:1,5 sprawił, że Dominik Krawiec, grający na trzeciej szachownicy, odrzucił propozycję remisu, w przypadku którego awans tak czy inaczej otrzymywała drużyna Gorzowa Wielkopolskiego. Postanowił starać się o zwycięstwo dla swojego klubu. Niedoczas na zegarze sprawił jednak, że nasz zawodnik stracił kontrolę nad pozycją i poniósł niestety porażkę. Mecz zakończył się wynikiem 2,5 do 1,5 dla KSz. Stilon Gorzów Wlkp.

W drugiej rundzie zawodnicy Hetmana szybko dali do zrozumienia przeciwnikom z klubu MOK Małomice, że wynik z pierwszego meczu tylko zmobilizował ich do kolejnych partii. Na szachownicach wschowskiego zespołu szybko powstały wygrane dla naszych graczy pozycje, jednak znowu niedoczas poskutkował tym, że nie zdołaliśmy dostatecznie wykorzystać ich potencjału. Po dobrych remisach na trzeciej i czwartej desce, mecz zakończył się wynikiem 3 : 1 dla drużyny z Małomic. Tym samym Hetmanowi Wschowa wyślizgnęła się pozycja na podium. Zajęliśmy dobre, czwarte miejsce w województwie, nie pozostawiając jednak wątpliwości innym lubuskim drużynom, że mają we wschowskich szachistach godnego rywala.

Link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_3180/index.html?l=pl