Grand Prix Juniorów – turniej nr 5

21 maja 2024

W poniedziałek 20. maja w CKiR we Wschowie rozegrany został piąty turniej z wiosennego cyklu o Grand Prix Juniorów Hetmana Wschowa.

W turnieju nr 5 doszło do niespodzianek i sporych przetasowań w tabeli. Bardzo dobre zawody z kompletem zwycięstw zaliczył Ziemowit Skorupiński zaś drugie miejsce zajął Franciszek Skorupiński, który pokonał w bezpośrednim starciu dotychczasowego lidera cyklu Witolda Zielinowskiego. Mamy zatem ponownie dwóch liderów cyklu oraz bardzo ciekawą walkę za ich plecami gdyż na 3. miejscu zameldował się Leon Goliński. Jako ciekawostkę dodajmy, że Ziemowit i Franciszek nie są spokrewnieni (zbieżność nazwisk przypadkowa) ale z pewnością bardzo dobry występ Franka pomógł Ziemowitowi wrócić na pozycję lidera.

Jak widać w naszym klubie szachowym dzieje się i jest ciekawie. Zapraszamy wszystkich chętnych z szachowym „Gens Una Sumus” – Jesteśmy jednością czyli dla każdego znajdzie się miejsce pośród szachistów i osób grających w szachy lub podziwiających kunszt szachowych posunięć.

Sędzią zawodów był Grzegorz Świgoń, a czuwał nad wszystkim i zawody prowadzi Janusz Trusewicz.

Link do wyników turnieju nr 1

Link do wyników turnieju nr 2

Link do wyników turnieju nr 3

Link do wyników turnieju nr 4

Link do wyników turnieju nr 5

Klasyfikacja Grand Prix po pięciu turniejach.